Öngösterim Görseli

Gebelikte Beslenme Eğitimi

Eğitim Hakkında Gebelik kadın vücudunda, yeni bir canlının (bebeğin) oluşumu ve büyümesi ile birçok değişikliğin gözlendiği çok özel, ancak aynı zamanda çok kritik bir süreçtir. Anne adayı artık sadece kendinden değil bebeğinden de sorumludur ve bu durum öğrenilmesi gerekenleri artırır. …

User Avatar
(0 inceleme)

Eğitim Hakkında

Gebelik kadın vücudunda, yeni bir canlının (bebeğin) oluşumu ve büyümesi ile birçok değişikliğin gözlendiği çok özel, ancak aynı zamanda çok kritik bir süreçtir. Anne adayı artık sadece kendinden değil bebeğinden de sorumludur ve bu durum öğrenilmesi gerekenleri artırır. Bunlardan en önde gelenlerden biri de “doğru” beslenmektir. Çünkü hamilelik öncesinde ve sırasında sağlıklı bir beslenme durumu ve yaşam tarzı sağlamak, hem gebenin hem de doğmayı bekleyen bebeğin sağlığını desteklemenin en iyi yollarındandır. Bu eğitimde vücudunuzu bebeğe bebeğinizi ise dünyaya hazırlarken sağlıklı beslenme ile ilgili tüm bilgileri bulacaksınız.

Katılımcılar Neler Öğrenecek?

Gebeliğe hazırlık ve gebelik beslenmesinin temellerini kavrayacak, hangi besini neden, nasıl ve ne kadar yemeniz gerektiğini keşfedecek ve bu süreçte kendiniz ve bebeğinizin sağlığı için en uygun beslenme alışkanlıklarını kazanmanın yollarını öğreneceksiniz. Ayrıca gebeliğin çeşitli dönemleri için örnek menüler ve sağlıklı tarifler oluşturacağız.

 Kimler Katılmalıdır?

Gebelik planlayan, gebe olan kadınlar ya da bu sürece destek olmaya çalışanlar

Eğitimin Konu Başlıkları

  • Hamilelik öncesi doğru beslenme
  • Gebelikte beslenmeyi teşkil eden temel makro ve mikro besin ögeleri
  • Gebe ve bebek sağlığı için diyet planına dahil edilmesi, sınırlandırılması, kaçınılması gerekenler
  • Hamileliğin istenmeyen yan etkileriyle baş etmek için beslenme ipuçları
  • Gıda alışverişinde ve dışarıdan yemek sipariş ederken dikkat edilmesi gerekenler
  • Aşerme ve atıştırmalık kontrolü
  • Uygun ağırlık kazanımı ve hamilelik kilolarıyla başa çıkmak
  • Örnek öğün planları
  • Sağlıklı tarifler

 

 

Eğitim Başlıkları

Eğitim Süresi: 1 gün
Ünite başlıkları girilmemiş

Eğitmen Hakkında

1996 yılında doğan Buşra Obuz, lisans eğitimime beslenme ve diyetetik bölümü ile başladı, İstanbul Medipol Üniversitesindeki eğitimi sırasında sınıf derecesi yaparak çift anadal programına yerleşmeye hak kazandı ve bir yandan beslenme ve diyetetik okurken diğer yandan eczacılık okumaya başladı. Eğitimi süresince sağlıklı beslenme ve eczacılık alanlarında birçok seminer, kongre ve konferansa katılmanın yanı sıra temel koçluk eğitimleri, girişimcilik, sivil toplum kuruluşlarında halkla ilişkiler, diksiyon dersleri aldı. Çeşitli sosyal ve bilimsel öğrenci projelerinde görev aldı, Sanofi tarafından düzenlenen “Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın.” yarışmasında ise diyabetlilerde fiziksel aktiviteyi arttırmayı hedefleyen projesiyle finalist oldu.Geleceğin Bilimi bünyesindeki palyatif bakım atölyesinde kurucu olarak, diğer atölye ve klüplerde ise gönüllü olarak görev aldı. Kurumsal yemek firmaları, eğitim araştırma hastaneleri, çeşitli özel hastaneler ve sağlıklı beslenme ofislerinde zorunlu ve gönüllü stajlarını tamamladıktan sonra Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü onur derecesiyle tamamladı. Mezuniyetinin ardından ornekdiyet.com üzerinden freelance olarak beslenme danışmanlığı hizmeti verdi ve çeşitli eczanelerde proje bazlı diyetisyen olarak görev aldı. Freelance çalışmalarına ve eczacılık eğitimine halen devam etmektedir.

İncelemeler

Ortalama Not

0
0 not

Detaylı Not

5 yıldız
0
4 yıldız
0
3 yıldız
0
2 yıldız
0
1 yıldız
0

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir