Öngösterim Görseli

İtalyanca Başlangıç Eğitimi

Eğitim Hakkında Yeni bir dil öğrenmek sahip olunan odaklanma becerisini arttırırken, mantıksal ve yapısal düşünebilme kapasiteleri ve yaratıcılık gibi yetileri de geliştirir. Dil yapısı ve vurguları ile şiirsel ve melodik olarak kabul görmüş olan İtalyanca yazıldığı şekilde telaffuz ediliyor oluşundan …

User Avatar
(0 inceleme)

Eğitim Hakkında

Yeni bir dil öğrenmek sahip olunan odaklanma becerisini arttırırken, mantıksal ve yapısal düşünebilme kapasiteleri ve yaratıcılık gibi yetileri de geliştirir. Dil yapısı ve vurguları ile şiirsel ve melodik olarak kabul görmüş olan İtalyanca yazıldığı şekilde telaffuz ediliyor oluşundan dolayı  öğrenme açısından istek uyandırır, pratik yapmanızı kolaylaştırır. Yeni bir dil öğrenerek anadilinizi güçlendirebilir, özgüveninizi arttırabilir, yeni bir dil içinde iletişim kurabilme becerisiyle perspektifinizi genişletip farklı kültürler tanıyabilirsiniz.

Katılımcılar Neler Öğrenecek?

İtalyan Alfabesi’nden başlayarak katılımcılar günlük konuşma diline hakim olabilecek, rahatlıkla iletişim kurabilecek seviyeye geleceklerdir. İlerisi için istekleri doğrultusunda geliştirebilmeleri için başlangıç seviyesinde yeterli İtalyanca bilgisine sahip olacaklardır. Pratik ve alıştırmalar kapsamında İtalyanca şarkılar, film kesitleri gibi kaynaklar kullanılarak duyusal yönden yetileri gelişecektir.

 

Eğitime Kimler Katılmalıdır?

  • Yeni bir dil öğrenmek, başka bir dil içerisinde iletişim kurarak kendi kültürlerini başka bir kültür içerisinden görmek isteyen ya da sadece İtalyanca’ya ilgi duyan herkes katılabilir.

 

Eğitimin Konu Başlıkları

  • İtalyan Alfabesi – Alfabeto
  • Telaffuz ve vurgular
  • İsimler
  • Edatlar
  • Cümle Yapısı
  • Geniş zamanda düzensiz fiiller (verbi irregolari)
  • Olmak ve Sahiplik Fiilleri (essere&avere)
  • Geniş zamanda istek/zorunluluk/yeterlilik fiilleri
  • Günlük Kelime & konuşma örnekleri

 

Eğitim Başlıkları

Eğitim Süresi: 5 gün
Ünite başlıkları girilmemiş

Eğitmen Hakkında

Lisede İngilizce yabancı dil bölümü seçerek başladığım dil öğrenme sürecim, diğer romen dillerine olan büyük benzerliklerinden dolayı daha fazla dil öğrenme olanağı sağlamasının yanı sıra kültürel zenginliği ve tarihine olan ilgimden dolayı İtalyanca okumaya karar vermemle devam etti. 2014 yılında başladığım İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili Edebiyatı bölümünden 2019 yılında mezun olduktan sonra özel bir araştırma şirketinde İtalyanca ve İngilizce sosyal CRM uzmanı olarak çalıştım. Üniversite döneminde bölümden bağımsız olarak internasyonel bir fuar düzenleyen bir şirkette pazarlama stajı yaptım. Lisans eğitimim boyunca dil ve kapsamlı filoloji derslerinin yanı sıra İtalyan kültür tarihi, sanat tarihi gibi dersler ve ekonomi, hukuk, turizm alanlarında genel yetenek ve çeviri eğitimleri aldım. Yaklaşık dört yıldır başlangıç ve B1-B2 seviyelerinde İtalyanca özel ders vermekte ve freelance çevirmen olarak çalışmaktayım.

İncelemeler

Ortalama Not

0
0 not

Detaylı Not

5 yıldız
0
4 yıldız
0
3 yıldız
0
2 yıldız
0
1 yıldız
0