Öngösterim Görseli

Sosyal Medyada İmaj Yönetimi

Günümüzde sosyal medya kişilerin ve kurumların insanların gözünde oluşturdukları imajı desteklemek adına en kuvvetli araçtır. Sosyal medyada güçlü bir biçimde var olmak bugünün ve yarının olmazsa olmazlarından olacaktır.

Eğitim Hakkında

Günümüzde sosyal medya kişilerin ve kurumların insanların gözünde oluşturdukları imajı desteklemek adına en kuvvetli araçtır. Sosyal medyada güçlü bir biçimde var olmak bugünün ve yarının olmazsa olmazlarından olacaktır. Bu durumda sosyal medyayı doğru kullanabilmek çok önemli bir avantaj sağlamaktadır. Bu eğitimle katılımcılar sosyal medyayı doğru analiz etme ve doğru kullanma konusunda yetkinlik sağlayacaklardır

Katılımcılar Neler Öğrenecek?

Bu eğitimde sosyal medyada kişisel ve/veya kurumsal imaj oluşturmanın püf noktaları ile birlikte, var olan imajı koruyabilme ve geliştirme üzerine de yetkilinlik kazanılması amaçlanmaktadır.

Bu  Eğitime Kimler Katılmalıdır?

 • Marka temsilcileri
 • Sosyal medyayı doğru okumak isteyenler
 • Sosyal medya hesaplarını geliştirmek isteyenler
 • Dijital pazarlama alanlarını büyütmek isteyenler

Eğitimin Konu Başlıkları

 • Kişisel imajın tanımı, başarılı bir mesleki imajın kriterleri
 • Kişilerarası iletişim teknikleri, beden dili ve konuşma sanatı hakkında temel bilgiler
 • Kişisel imaj yönetimi stratejileri
 • Sosyal medyada isminizi marka haline getirmek
 • Yeni medya stratejileri, geleneksel yayıncılık ile farkları
 • Sosyal medya paylaşımları için konu ve tema bulmak, trendleri takip etmek
 • Sosyal medyada mesleki paylaşımlar için içerik oluşturmak ve gerekli durumlarda senaryo yazmak
 • Temel çekim, aydınlatma, kurgu ve ses teknikleri
 • Sosyal medyada etiket oluşturma ve paylaşım stratejileri
 • Sosyal medyada şikayet ve yorum yönetimi

 

Eğitim Başlıkları

Eğitim Süresi: 5 gün
Ünite başlıkları girilmemiş

Eğitmen Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğan Mert Demir,2008 yılında organizasyon görevlisi olarak başladığı iş yaşamında, eğlence, eğitim ve sinema sektörlerinde ulusal firmalarla çalışmalar yapmıştır. 2012 yılı sonrası iletişim alanında almış olduğu eğitimiyle beraber bu sektörde çalışmalar yapmaya karar vermiş ve kurumlar ile kişilerin etkili iletişimi üzerine eğitmenliğe başlamıştır. Dijital ajanslarla Youtube içerikleri üzerine hali hazırda projelerine devam ederken serbest olarak sinema ve televizyon sektöründe yapım konusunda çalışmaları bulunmaktadır. Kamu ve özel sektör içerisinde üniversite öğrencilerinden, sektör profesyonellerine beden dili, mikro ifadeler, müzakere yönetimi. etkili iletişim, sosyal medya ve şikayet yönetimi, kriz iletişimi, dijital pazarlama, marka ve imaj danışmanlığı, etkinlik yönetimi gibi alanlarda sonuç odaklı eğitimleri, etkili olay örnekleri ve yaygın eğitim metotlarıyla vermektedir. İstanbul Arel Üniversitesi Medya ve İletişim Kulübü’nde 3 yıl başkanlık yaparak aynı üniversitenin Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olan Mert Demir, kulüp başkanlığı döneminde yapmış olduğu organizasyonlar sayesinde üniversitesinden almış olduğu başarı bursuyla Medya ve Kültürel Çalışmalar bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Günümüzde birçok şirkete kurumsal iletişim ve pazarlama danışmanlığı vermekle beraber, Adalet Bakanlığı’nın denetiminde düzenlenen‘’Uzlaştırmacılık’’ konulu eğitimlerde iletişim uzmanı olarak görev yapmakta olan Mert Demir iyi derecede İngilizce bilmektedir.

İncelemeler

Ortalama Not

0
0 not

Detaylı Not

5 yıldız
0
4 yıldız
0
3 yıldız
0
2 yıldız
0
1 yıldız
0