Öngösterim Görseli

Youtuber Olmak

İnsanlar artık günlük yaşamlarını,yeteneklerini,sahip olduklarını ve daha birçok şeyi sosyal mecralar üzerinden paylaşmaktadırlar. Youtube günümüzde görsel bir ansiklopedi gibi çalıştığı gibi, televizyon işlevine sahip bir sosyasl mecra konumundadır.

Eğitim Hakkında

İnsanlar artık günlük yaşamlarını,yeteneklerini,sahip olduklarını ve daha birçok şeyi sosyal mecralar üzerinden paylaşmaktadırlar. Youtube günümüzde görsel bir ansiklopedi gibi çalıştığı gibi, televizyon işlevine sahip bir sosyasl mecra konumundadır. Sosyal medyada var olmanın en önemli aracı olarak görülen Youtube doğru bir biçimde kullanıldığında kariyer yaratabilecek ve/veya mevcut kariyerin destekçisi olabilecek konumdadır

Katılımcılar Neler Öğrenecek?

Bu eğitimde katılımcılar Youtube içeriği oluşturmanın püf noktaları, doğru ve trend konuları yakalama, çekim teknikleri, konu ve içerik seçimi gibi noktalarda yetkinlik kazanacaklardır.

Bu Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

 • Youtuber olmak isteyenler
 • Youtube kanallarını geliştirmek isteyenler
 • Özgün içerik üretmek isteyen kurum ve kişiler
 • Bu alana ilgi duyanlar.

Eğitimin Konu Başlıkları

 • Yeni medya stratejileri, geleneksel yayıncılık ile farkları
 • Youtube için konu ve tema bulmak, trendleri takip etmek
 • Youtube için doğru ekipmanı seçmek ve kullanmak
 • Youtube videosu için içerik oluşturmak ve gerekli durumlarda senaryo yazmak
 • Youtube için temel çekim teknikleri
 • Youtube için temel aydınlatma ve ses teknikleri
 • Youtube videolarının kurgulanması
 • Youtube’da etiket oluşturma ve paylaşım stratejileri
 • Youtube’da şikayet ve yorum yönetimi

Eğitim Başlıkları

Eğitim Süresi: 5 gün
Ünite başlıkları girilmemiş

Eğitmen Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğan Mert Demir,2008 yılında organizasyon görevlisi olarak başladığı iş yaşamında, eğlence, eğitim ve sinema sektörlerinde ulusal firmalarla çalışmalar yapmıştır. 2012 yılı sonrası iletişim alanında almış olduğu eğitimiyle beraber bu sektörde çalışmalar yapmaya karar vermiş ve kurumlar ile kişilerin etkili iletişimi üzerine eğitmenliğe başlamıştır. Dijital ajanslarla Youtube içerikleri üzerine hali hazırda projelerine devam ederken serbest olarak sinema ve televizyon sektöründe yapım konusunda çalışmaları bulunmaktadır. Kamu ve özel sektör içerisinde üniversite öğrencilerinden, sektör profesyonellerine beden dili, mikro ifadeler, müzakere yönetimi. etkili iletişim, sosyal medya ve şikayet yönetimi, kriz iletişimi, dijital pazarlama, marka ve imaj danışmanlığı, etkinlik yönetimi gibi alanlarda sonuç odaklı eğitimleri, etkili olay örnekleri ve yaygın eğitim metotlarıyla vermektedir. İstanbul Arel Üniversitesi Medya ve İletişim Kulübü’nde 3 yıl başkanlık yaparak aynı üniversitenin Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olan Mert Demir, kulüp başkanlığı döneminde yapmış olduğu organizasyonlar sayesinde üniversitesinden almış olduğu başarı bursuyla Medya ve Kültürel Çalışmalar bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Günümüzde birçok şirkete kurumsal iletişim ve pazarlama danışmanlığı vermekle beraber, Adalet Bakanlığı’nın denetiminde düzenlenen‘’Uzlaştırmacılık’’ konulu eğitimlerde iletişim uzmanı olarak görev yapmakta olan Mert Demir iyi derecede İngilizce bilmektedir.

İncelemeler

Ortalama Not

0
0 not

Detaylı Not

5 yıldız
0
4 yıldız
0
3 yıldız
0
2 yıldız
0
1 yıldız
0

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir