Öngösterim Görseli
Büşra Obuz

Büşra OBUZ

Eğitmen

1996 yılında doğan Buşra Obuz, lisans eğitimime beslenme ve diyetetik bölümü ile başladı, İstanbul Medipol Üniversitesindeki eğitimi sırasında sınıf derecesi yaparak çift anadal programına yerleşmeye hak kazandı ve bir yandan beslenme ve diyetetik okurken diğer yandan eczacılık okumaya başladı.

 

Eğitimi süresince sağlıklı beslenme ve eczacılık alanlarında birçok seminer, kongre ve konferansa katılmanın yanı sıra temel koçluk eğitimleri, girişimcilik, sivil toplum kuruluşlarında halkla ilişkiler, diksiyon dersleri aldı. Çeşitli sosyal ve bilimsel öğrenci projelerinde görev aldı, Sanofi tarafından düzenlenen “Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın.” yarışmasında ise diyabetlilerde fiziksel aktiviteyi arttırmayı hedefleyen projesiyle finalist oldu.Geleceğin Bilimi bünyesindeki palyatif bakım atölyesinde kurucu olarak, diğer atölye ve klüplerde ise gönüllü olarak görev aldı. Kurumsal yemek firmaları, eğitim araştırma hastaneleri, çeşitli özel hastaneler ve sağlıklı beslenme ofislerinde zorunlu ve gönüllü stajlarını tamamladıktan sonra Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü onur derecesiyle tamamladı.

 

Mezuniyetinin ardından ornekdiyet.com üzerinden freelance olarak beslenme danışmanlığı hizmeti verdi ve çeşitli eczanelerde proje bazlı diyetisyen olarak görev aldı. Freelance çalışmalarına ve eczacılık eğitimine halen devam etmektedir.

 

Diğer Üyeler