Öngösterim Görseli
yunus emre dağlı

Yunus Emre Dağlı

Eğitmen

1994 yılında Bucak ilçesinde doğan Yunus emre Dağlı, eğitimini üniversite hayatı başlayana kadar Bucak ilçesinde devam ettirmiştir. Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2018 yılında mezun olmuştur.

Üniversite hayatına Fransızca hazırlık okuyarak başlamış ve yurt dışında gerçekleştirdiği projeler ile İngilizce de eğitim alarak İngilizce ve Fransızca dillerinde kendini geliştirmiştir.

Üniversite hayatı sırasında birçok Erasmus ve Avrupa projelerinde yer almış ve kendini bu alanda geliştirmeye karar vermiştir. Bosna Hersek, İtalya ve İspanya’da üniversite eğitimi, gönüllülük projeleri ve staj programları ile bulunmuş ve çalışmıştır.

2018 yılında Granada, İspanya’da Somos .europa ile Erasmus+ Stajı yapmış, 2016 yılında Saraybosna’da üniversite Mevlana programı yapmıştır. Aynı zamanda Sicilya’da EVS (Kısa Dönem) ve yine İtalya Ostuni (Bari) ESC (Uzun Dönem) gönüllülük projeleri yapmıştır.

Daha sonra 1 yıl boyunca Türkiye’de Antalya bölgesinde derneklerde Proje Koordinatörü olarak çalışmış ve aynı zamanda Erasmus+ projelerinde eğitmen olarak görev almıştır. Halen proje yazma ve Erasmus+ projelerine başvuru yapmaya kendisinin de içerisinde olduğu bir dernekte devam etmekte ve eğitim verme ve proje koordinatörlüğü yapmaya devam etmektedir.

UZMANLIK ALANLARI

  • Erasmus ve Erasmus+ projeleri,
  • Staj yeri, ESC için ev sahibi organizasyon bulma, Gençlik Değişimlerine ve Eğitim Kurslarına katılım için gerekli bilgiler,
  • Motivasyon ve Süreç Yönetimi,
  • Gönüllülük Projeleri,
  • CV ve Motivasyon Mektubu Hazırlama,
  • Takım Çalışması ve Liderlik,
  • Proje yazma ve gerçekleştirme,
  • Partner bulma ve network oluşturma

EĞİTİMLERİ

Eğitim vermiş olduğu Erasmus+ projeleri;

1- EVS Beyond Border 4-11 Nisan 2019 Antalya

2- Fair Play for Life 22-28 Nisan Antalya

3- Migration, Intercultural Learning and Critical Thinkin 26 Nisan – 4 Mayıs 2019 Burdur

4- Know-Touch-See-Taste European Cultural Heritage 9-17 Mayıs 2019 Antalya

5- Enhancing Media Literack and Critical Thinking 21-29 Mayıs Antalya 2019

6- Get Your Own Picture XXL 26 Eylül – 6 Ekim 2019 Kabak, Antalya

Ve daha birçok proje ve eğitimlerde kolaylaştırıcı ve koordinatör olarak yer almıştır.

GÖNÜLLÜ ÇALIŞMA, YAYINLAR, BAŞARILAR

Yurtiçi ve yurtdışında birçok projede gönüllü olarak kolaylaştırıcılık ve eğitmenlik yapmıştır. Aynı zamanda Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında kısa ve uzun dönem olmak üzere İtalya’da gönüllülük faaliyetlerinde bulunmuştur. Üniversite yıllarında L’espace Francophone adlı üniversite kuruluşunun başkanlığını yapmış ve yönetim kurulunda bulunmuştur.

Diğer Üyeler